Raspored 2017.

Preuzmite program u PDF formatu

Kino Europa – Velika dvorana

Nedjelja

08.05.2016.

Ponedjeljak

09.05.2016.

Utorak

10.05.2016.

Srijeda

11.05.2016.

Četvrtak

12.05.2016.

Petak

13.05.2016.

Subota

14.05.2016.

Nedjelja

15. 05. 2016.

 

 

18.00 h

Beskonačna gradnja Duoma
Massimo D’Anolfi & Martina Parenti, Italija, 2015. 74′

 

(dokumentarna konkurencija)

18.00 h

Sluškinja za svakoga
Maher Abi Samra,

Libanon / Francuska / Norveška / Ujedinjeni Arapski Emirati, 2016. 67′

 

(dokumentarna konkurencija)

18.00 h

Snovi slanog jezera
Andrea Segre, Italija, 2015. 72′

 

(dokumentarna konkurencija)

17.00 h

Šuma od koje su satkani snovi
Claire Simon, Francuska/Švicarska, 2015. 144′

 

(dokumentarna konkurencija)

16.00 h

Žuta groznica
Konstantina Kotzamani, Grčka, 2015. 17′

Brod Casanova
Karim Sayad, Švicarska, 2015. 35′

Lisica iskorištava tigrovu moć
Lucky Kuswandi, Indonezija, 2015. 25′

Još jedan dan u Egiptu
Nikola Ilić & Corina Schwingruber Ilić, Švicarska, 2015. 11′

Pariz pripada nama
Damir Radić, Hrvatska, 2016. 5′

 

(kratkometražna konkurencija)

20.00 h

OTVORENJE

Između ograda
Avi Mograbi, Izrael/Francuska, 2016. 85′

(dokumentarna konkurencija)

19.00 h

Posljednji dani grada
Tamer El Said, Egipat / Njemačka / VB / Ujedinjeni Arapski Emirati, 2016. 118′

 

(igrana konkurencija)

19.00 h

Teret
Axel Koenzen, Njemačka / Finska, 2016. 88′

 

 

(igrana konkurencija)

20.00 h

Kad otvorim oči
Leyla Bouzid, Tunis / Francuska / Belgija / Ujedinjeni Arapski Emirati, 2015. 102′

 

(igrana konkurencija)

20.00 h

Put za Istanbul
Rachid Bouchareb, Alžir / Francuska / Belgija, 2016. 98′

 

(igrana konkurencija)

20.00 h

Tribina

Tko zviždi zlo ne misli
sudjeluju: Florence Hartmann, Jennifer Schulte i Jillian C. York.

 

(Razotkrivanje – u suradnji s Centrom za mirovne studije)

20.00 h

Baden Baden
Rachel Lang, Belgija / Francuska, 2016. 94′

 

(igrana konkurencija)

18.00 h

Lampedusa
Philip Cartelli & Mariangela Ciccarello, Italija / Francuska / SAD, 2015. 14′

E.T.E.R.N.I.T.
Giovanni Aloi, Francuska, 2015. 15′

Oh Gallow Lay
Julian Wayser, SAD, 2015. 20′

Povratnik
Mahdi Fleifel, VB / Danska / Nizozemska, 2016. 30′

 

(kratkometražna konkurencija)

21.00 h

Braća noći
Patric Chiha,

Austrija, 2016. 88′

 

(dokumentarna konkurencija)

21.00 h

Homo sapiens
Nikolaus Geyrhalter,

Austrija, 2016. 94′

 

(dokumentarna konkurencija)

22.00 h

Théo i Hugo na istom brodu
Olivier Ducastel & Jacques Martineau,Francuska, 2016. 97′

 

(igrana konkurencija)

22.00 h

Ja sam narod
Anna Roussillon, Francuska, 2014. 111′

 

(dokumentarna konkurencija)

22.00 h

S puno ljubavi
Nabil Ayouch,

Francuska/Maroko, 2015. 104′

 

(igrana konkurencija)

22.00 h

Preplanulost
Argyris Papadimitropoulos, Grčka, 2016. 104′

 

(igrana konkurencija)

20.00 h

Kozmos
Andrzej Żulawski, Francuska / Portugal, 2015. 103′

 

(hommage – Zulawski)

Kino Tuškanac

Ponedjeljak

09.05.2016.

Utorak

10.05.2016.

Srijeda

11.05.2016.

Četvrtak

12.05.2016.

Petak

13.05.2016.

Subota

14.05.2016.

Nedjelja

15. 05. 2016.

 

Pasolinijeve bilješke

 

 

 

 

18.00 h

Hoće li naši junaci uspjeti pronaći prijatelja misteriozno nestalog u Africi?
Ettore Scola, Italija, 1968. 130′

 

(hommage – Ettore Scola)

18.00 h

Ljubavni susreti
Pier Paolo Pasolini, Italija, 1964. 90′

18.00 h

Bilješke za afričku Orestiju
Pier Paolo Pasolini, Italija, 1970. 73′

18.00 h

Zidine Sane
Pier Paolo Pasolini, Italija, 1971. 14’

 

Bilješke za film o Indiji
Pier Paolo Pasolini, Italija, 1968. 34’

 

Kako ne voljeti Pasolinija? Bilješke za roman o smeću
Mimmo Calopresti, Italija, 2005. 35’

18.00 h

12. prosinca
Giovanni Bonfanti & Pier Paolo Pasolini, Italija, 1972. 104′

16.00 h

Jacques Rivette, čuvar, Claire Denis, Francuska, 1990. 125′

 

(hommage – Jacques Rivette)

 

Hommage – Jacques Rivette, Ettore Scola i Andrzej Żulawski

19.00 h

Na srebrnom globusu
Andrzej Żulawski, Poljska, 1988. 165′

20.30 h

Toliko smo se voljeli
Ettore Scola, Italija, 1974. 124′

20.00 h

Pariz pripada nama
Jacques Rivette, Francuska, 1961. 120′

20.00 h

Luda ljubav, Jacques Rivette, Francuska, 1969. 252′

20.00 h

Rat
Simon Jaquemet Švicarska, 2014. 110′

 

(Švicarski aktivistički film)

20.00 h

Zimski gost

Andy Herzog & Matthias Günter,

Švicarska, 2015. 82′

 

(Švicarski aktivistički film)

 

Hommage – Jacques Rivette, Ettore Scola i Andrzej Żulawski

22.00 h

Trećina noći

Andrzej Żulawski, Poljska, 1971. 105′

22.45 h

Festival Unità
Ettore Scola,  Italija, 1973. 34′

TrevicoTorino: Putovanje za Fiatnam
Ettore Scola, Italija, 1973. 101′

22.30 h

Redovnica, Jacques Rivette, Francuska, 1966. 135′

22.00 h

Fragmenti raja

Stéphane Goël, Švicarska, 2015. 85′

 

(Švicarski aktivistički film)

22.00 h

Andermatt – globalno selo
Leonidas Bieri,

Švicarska, 2015. 90′

 

(Švicarski aktivistički film)

Kino Europa – Dvorana Müller

Ponedjeljak

09.05.2016.

Utorak

10.05.2016.

Srijeda

11.05.2016.

Četvrtak

12.05.2016.

Petak

13.05.2016.

Subota

14.05.2016.

Nedjelja

15. 05. 2016.

 

Razotkrivanje  – program u suradnji s Centrom za mirovne studije

 

18.00 h

Citizenfour
Laura Poitras, SAD/ Njemačka/ UK, 2014. 114′

 

18.00 h

Hakerski ratovi
Vivien Lesnik Weisman, SAD, 2014. 91′

Tribina

Sloboda govora, građanski neposluh i satira u digitalno doba

sudjeluju: Morana Miljanović, Matthew Stender, Borna Sor i Jillian C. York

 

19.00 h

Cijena pravde
COD Luna, BiH, 2015. 23′

Tribina

Zviždači – hrvatska perspektiva

sudjeluju: Bojan Bajić, Saša Leković, Ivan Novosel i Mark Worth

18.00 h

Najopasniji čovjek u Americi: Daniel Ellsberg i slučaj Pentagon
Judith Ehrlich & Rick Goldsmith, SAD, 2009. 92′

 

18.00 h

Nevidljivi nosači planine K2
Iara Lee, Pakistan/SAD/Brazil, 2015. 54′

 

(Kulture otpora – izvan konkurencije)

18.00 h

Ušutkani – rat protiv zviždača
James Spione, SAD, 2014. 102′

 

18.00 h

Život čeka: Referendum i otpor u Zapadnoj Sahari
Iara Lee, Zapadna Sahara/SAD/Španjolska, 2015. 59′

 

(Kulture otpora – izvan konkurencije)

MASTERCLASS – Karpo Godina

Dokukino KIC u gostima / MM centar / 16. svibnja / 19.00